Примједбе Митрополије црногорско-приморске и Епархије будимљанско-никшићке на Предлог закона о слободи вјероисповијести

ПРИМЈЕДБЕ МИТРОПОЛИЈЕ ЦРНОГОРСКО-ПРИМОРСКЕ И ЕПАРХИЈЕ БУДИМЉАНСКО-НИКШИЋКЕ НА ПРЕДЛОГ ЗАКОНА О СЛОБОДИ ВЈЕРОИСПОВИЈЕСТИ ИЛИ УВЈЕРЕЊА И ПРАВНОМ ПОЛОЖАЈУ ВЈЕРСКИХ ЗАЈЕДНИЦА

Јавности стављамо на увид Примједбе Правног савјета Митрополије Црногорско-Приморске и Епархије Будимљанско-Никшићке на Предлог закона о слободи вјероисповијести или увјерења и правном положају вјерских заједница. Примједбе су благовремено достављене Влади Црне Горе као предлагачу закона. До данашњег дана, Влада Црне Горе није одговорила ни на једну од достављених примједби. Осим тога, Примједбе су на енглеском језику достављене релевантним међународним адресама, као и посланицима у посланичким клубовима Скупштине Црне Горе.

Правни савјет

Преузето са званичног сајта Митрополије црногорско-приморске