Бећковић за ИН4С: Убијати већ једном убијену МЦП је исто као кад би неко данас убијао преживјеле у Аушвицу

Посланици владајуће већине јуче су на Законодавном одбору подржали антицрквени и срамни Предлог Закона о слободи вјероисповијести и увјерења.

О предлогу овог Закона гласаће се сјутра у Скупштини Црне Горе, упркос томе што је у суботу одржан Црквено-народни сабор у граду под Требјесом који је организовала  Митрополија црногорско-приморска (МЦП) са епархијама будимљанско-никшићком, милешевском и захумско-херцеговачком противећи се рјешењима у Предлогу закона о слободи вјероисповијести којим је предвиђено одузимање црквене имовине.

Овом безакоњу успротивило се на десетине хиљада вјерника из свих крајева Црне Горе, а намјеру власти да одузме црквену имовину осудили су бројни интелектуалци, професори, политичари, адвокати, како из Црне Горе, тако и из региона.

Да је ово још једна демонстрација тираније владајуће партије  над српским народом у Црној Гори, за наш портал, потврдио је и највећи српски пјесник и интелектуалац Матија Бећковић.

„Закон о слободи вјероисповијести у Црној Гори је закон о стављању ван закона СПЦ и српског народа у Црној Гори. Убијати већ једном убијену Црногорско приморску митрополију је исто као кад би неко данас убијао преживјеле у Аушвицу“, рекао је Бећковић.

Такође, појаснио је да су „Свети Петар Цетињски и Петар II Петровић Ловћенски Тајновидац владике а не патријарси“, те да је тиме „све речено свакоме и крштеном и некрштеном“.

Подсјетићемо, Бећковић коме су црногорске власти забраниле улазак у Црну Гору, није могао да присуствујује сабору у Никшићу, али је тада послао снажну поруку – да ће народ или одбранити своју цркву или нестати.

Јуче су за отимање храмова и светиња од Српске православне цркве гласали: Миодраг Вуковић, Момчило Мартиновић, Милош Николић, Данијел Живковић, Андрија Поповић, Бранка Танасијевић, Жана Филиповић, Јованка Лаличић, Нада Ненезић, Халил Дуковић, Неџад Дрешевић, Суад Нумановић и Мирсад Мурић.

Извор ИН4С