Учесници “Ћоровићевих сусрета“ наступили у Никшићу

Овогодишњи, 14. по реду, “Ћоровићеви сусрети“ писаца (у Билећи) и историчара (у Гацку), у организацији Српског просвјетног и културног друштва “Просвјета“ (Одбора у Билећи и Гацку), били су посвећени књижевном и сликарском дјелу Мома Капора, односно положају Херцеговине у периоду између два свјетска рата.

Учесници “Ћоровићевих сусрета“ наступили у Никшићу

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије присуствовао је вечери “Српске прозе данас“, која је у четвртак 20. септембра одржана у Билећи и свечаном завршетку Сусрета, уприличеном у суботу 22. септембра у Гацку.

Учесници “Ћоровићевих сусрета“ наступили у Никшићу

Овогодишњи лауреати награде су писац Драго Кекановић за роман “Ветрово срце“ и академик Михаило Војводић за своју историографску књигу о Стојану Новаковићу.
Поред скупова и програма, који су се од 19. до 22. септембра одвијали у Билећи и Гацку, учесници овогодишњих “Ћоровићевих сусрета“ су, у суботу 22. септембра, на празник Светих праведних Јоакима и Ане, након посјете манастиру Острог, у сарадњи са Голијским сабором културе одржали књижевно-историјски час на платоу Саборног храма Светог Василија Острошког у Никшићу.

Учесници “Ћоровићевих сусрета“ наступили у Никшићу

У име Голијског сабора културе сабрање је поздравио професор Миомир-Бели Ковачевић, а кратко слово одржали су проф. др Спасоје Мучибабић, генерал, академик Светозар Кољевић, др Никола Кусовац, Радомир Вучковић, проф. др Војислав Максимовић, Видак Ковачевић, проф. др Јован Делић, Радослав Братић, као и Зоран Костић, Мићо Цвијетић, Вуле Журић и Зоран Радосављевић.