Преображењска литија – Слава храма и града у Требињу

Молитвено прослављање Славе храма и града окончано је вечерас преображењском литијом у Требињу. Сабрање је почело Вечерњим богослужењем, а литија се кретала улицама града заустављајући се главним градским раскршћима и на Тргу слободе, гдје је служен помен свима од вијека пострадалим.

Преображењска литија – Слава храма и града у Требињу

Свечани литијски ход предводили су Преосвећена Госопода Епископи Диселдорфско-њемачки Григорије, Рашко – призренски Теодосије, Будимљанско – никшићки Методије и Захумско-херцеговачки и приморски Димитрије, а претходило им је бројно свештенство и свештеномонаштво Епархије ЗХиП и гости из других епархија СПЦ. У првим редовима корачали су најмлађи Херцеговци обучени у спортску одјећу и традиционалне ношње, а међу учесницима били су представници градске управе и многи уважени гости.

На Тргу слободе сабраним вјерницима обратио се најприје домаћин Епископ Захумско – херцеговачки и приморски Димитрије поздравним ријечима, а затим је бесједио Епископ Рашко – призренски Теодосије.

Фото: Владо Ружић
Извор: Епархија захумско-херцеговачка