Такмичење у куцању васкршњим јајима у Бијелом Пољу

Чланице хора „Свети Никола“ освојиле друго и треће мјесто, члан братства  “Свети Kраљ Милутин” први.

Такмичење у куцању васкршњим јајима у Бијелом Пољу

Послије свете Литургије, која је одслужена на Васкрсни понедјељак, 25. априла 2022. године, одржан је турнир у куцању васкршњим јајима,  које је, први пут у Бијелом Пољу, организовало Братство православне омладине “Свети Kраљ Милутин”.

Побједник такмичења, у којем су, поред чланова Братства, учествовала бројна дјеца, је Милош Јоксимовић. Друго и треће мјесто освојиле  су чланице хора “Свети Никола” Теодора Јеврић и Ана Пејић.

Јереј Александар Раковић је напоменуо је лијеп одзив показатељ да ће ово такмичење временом постати традиционална манифестација хуманитарног карактера.

“Ово је била прилика да се окупимо и да се заједно радујемо у овај Васркрсни понедјељак. Иако је ово била једна игра на дјечји начин, истовремено је и наша жеља да учинимо милост онима којима је помоћ потребна, као што је нама Господ Исус Христос учинио милост својим славним Васкрсењем”, казао је о. Александар.