Пасхална вечерња служба у никшићком Саборном храму

У недјељу, 24. априла 2022. године, на празник Васкрсења Христовог у Саборном храму светог Василија Острошког у Никшићу, у поподневним часовима служена је пасхална вечерња љубави. На овој служби чита се јеванђелско запало из Јн 20:19-25, у коме је описано прво Христово јављање апостолима по васкрсењу. По традицији, ово зачало се чита на различитим језицима, што симболише да је славно васкрсење Христово објављено свим народи свијета.

Пасхална вечерња служба у никшићком Саборном храму

Ово је, по први пут ове године учињено у Саборном храму у Никшићу. Јеванђеље су читали: протојереј Данило Зиројевић, на српском и црквенословенском, протођакон Константин Дојић на пољском и енглеском језику, јерођакон Јаков Нинковић на грчком језику и чтец Милош Ненезић на латинском и њемачком језику. Овом службом настављено је празновање Празника над празницима и трајаће све до празника Вазнесења Христовог.