Васкрс молитвено прослављен у бјелопољским храмовима

Литургију на највећи хришћански празник Васкрсења Господњег, у цркви Светих апостола Петра и Павла, у Бијелом Пољу, служио је протојереј-ставрофор Дарко Пејић, архијерејски намјесник бјелопољски.

Васкрс молитвено прослављен у бјелопољским храмовима

Послије причешћа бројних вјерника, прочитана је Васркршња посланица Његове Светости Патријарха српског Г. Порфирија са свим архијерејима СПЦ.

Честитајући Васкрс протојереј-ставрофор Дарко Пејић је казао да је ово лијепа прилика да се сјетимо Литија и свих оних који су себе уградили у борбу за одбрану вјере и наших светиња.

„Вјерујемо да нас гледају заједно са Васкрслим Христом у незалазној свјетлости и молимо се Васкрслом Христу да, њиховим молитвама, благослови слогу, јединство и љубав које су литије породиле. Да поменемо Митрополита нашег Амфилохија,  Епископа Атанасија, проту Момчила Kривокапића, оца нашег Јоила новопрестављеног,  оца Лазара, Патријарха Иринеја и многих других, од епископа до мирјана, великих и дивних браће и сестара. Они су утирали стазе којима ми данас ходимо, а знате колико је вјера била запустјела, знате какав је труд учинио Митрополит Амфилохије са тадашњим Епископом Јоаникијем  и садашњим Епископом Методијем да Црну Гору, која је била пуна корова, скоро запустјела, духовно васкрсне и препороди, да данас из храма Христовог Васкрсења у Подгорици, кличу: Христос Воскресе, као и у Бару, из храма Светог Јована. Исто се чује и из ове наше светиње којој смо обновили сломљени и срушени звоник, одакле сада одјекује звук звона“, бесједио је о. Дарко.