У Саборном храму у Никшићу на Велики петак служена вечерња служба са изношењем Плаштанице

У Саборној цркви Светог Василија Острошког у Никшићу, на Велики петак, 22. априла 2022. године, одслужена је Вечерња служба са изношењем Плаштанице. Свету службу Божју, у присуству великог броја вјерника, служило је никшићко свештенство.

Након што је плаштаница изнијета из олтара, свештенство и вјерни народ је приступио цјеливању плаштанице, светог Јеванђеља и Часног крста.

У наставку вечерњег богослужења, служено је Јутрење Велике суботе са читањем Статија.

На крају Јутрења, учињена је литија око храма са Плаштаницом, а потом су сви сабрани прошли испод плаштанице, улазећи у цркву.