Васкрс свечано прослављен у никшићком Саборном храму

У Никшићу је, као и претходних година, торжествено и свенародно,  служењем Васкршњих Литургија, прослављен је највећи хришћански празник Васкрсење Господа Исуса Христа.

Васкрс свечано прослављен у никшићком Саборном храму

И ове године, служене су двије Литургије: поноћна и јутарња.

Након јутрења, Васкршњу Литургију, у поноћ, у Саборној цркви Светог Василија Острошког, служио је протојереј-ставрофор Слободан Јокић, архијерејски намјесник никшићки.

Литургији је присуствовао велики број вјерника, који су се, након вишенедјељног Васкршњег поста, причестили Светим Тајнама Тијела и Крви Христове.

Током свете Литургије, у духу највећег Празника, одговарао је хор Светог новомученика Станка.

Такође на Васкрс, 24. априла 2022. године, у 8 часова, Свету Архијерејску Литургију у никшићком Саборном храму, служио је Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије.

Саслуживало је свештенство архијерејског намјесништва никшићког уз молитвено учешће бројних вјерника.

Литургију је појањем пратио хор Преподобне мајке Ангелине.

И на овој Литургији причестило се мноштво дјеце и одраслих, а дијељена су васкршња јаја.

На обје Литургије прочитана је Васкршња посланица Његове Светости Патријарха српског Г. Порфирија са архијерејима Српске Православне Цркве.

Након светог богослужења и узајамног честитања, вјерни народ се у радости разишао својим домовима, гдје је настављено празновање.
Христос Васкрсе!

Ваистину Васкрсе!