Свечани пријем нових студената Богословског факултета

На Православном богословском факултету Универзитета у Београду 1. октобра 2024. године одржан је свечани пријем студената прве године.

Свечани пријем нових студената Богословског факултета

Студенте је поздравио и дочекао декан протојереј др Зоран Ранковић, а затим су се обратили и прeзвитер проф. др Србољуб Убипариповић, продекан за наставу, Дамјан Јовановић, студент продекан, и Александар Бојанић, представник студентског парламента. Декан др Ранковић је у поздравном слову истакао дугогодишњу традицију и значај Православног богословског факултета као једног од оснивача Универзитета у Београду, наглашавајући да су његови студенти увек били посвећени не само стицању знања, већ и духовном усавршавању. Продекан за наставу др Убипариповић је указао на значај усавршавања у речи Христовој и непрестаног рада на духовном развоју, нагласивши да богословље није само академска дисциплина, већ начин живота. – Студирање на овом факултету представља позив на дубље размишљање о вери, али и на лични подвиг у развоју врлина и служењу другима – поручио је проф. др Убипариповић.

Студент продекан и представник Студентског парламента су позвали све новоуписане да се укључе у студентске активности и да активно доприносе заједници факултета. Нагласили су улогу Студентског парламента у животу факултета, истичући да је Парламент увек отворен за помоћ новим колегама како у академским тако и у свим другим аспектима студентског живота.

Извор: ТВ Храм