Протојереј Слободан Радојевић о Цркви Ружици у Рожајама за ТВ храм: Хвала Богу, добро смо

Јереј Слободан Радојевић, рожајски парох за Телевизију „Храм“ говорио је о бројним темама које се вежу за Саборни Храм Рођења Светог Јована Крститеља, његову обнову, историјат и црквени живот у тој општини.

Протојереј Слободан Радојевић

На питање новинара о томе са каквим се искушењима сусреће народ у Рожајама, отац Слободан је казао да је велики број људи у тој општини незапослен што је узрок напуштања те општине. Други велики проблем јесте знатан број нежења но упркос тешкоћама, сачували су вјеру.

Говорећи о успомени на блаженопочившег Митрополита Амфилохија, отац Слободан је казао да је управо Митрополит Амфилохије покренуо обнову Цркве Ружице: „Када смо кренули са обновом Цркве имали смо састанак 2016. године. На том састанку саопштио сам да желимо да обновимо Цркву, Парохијски дом. Митрополит је казао Колико ви будете имали снаге да се борите толико ћемо ми имати снаге да се боримо. И он и Митрополит Јоаникије за све што нам је потребно, били су за нас у свему да нам помогну“, казао је отац Слободан у разговору за ТВ Храм.

Извор: Митрополија црногорско-приморска