Конкурс Задужбине Симе А. Игуманова: Стотину стипендија за ученике и студенте са Косова и Метохије

Задужбина Симе А. Игуманова, чији је главни старатељ Његова Светост Архиепископ пећки, Митрополит београдско-карловачки и Патријарх српски господин Порфирије, оглашава конкурс за доделу стотину годишњих стипендија за ученике и студенте са сталним пребавилештем на простору Аутономне покрајине Косово и Метохија.

Конкурс Задужбине Симе А. Игуманова

Право учешћа на конкурсу имају ученици средњих школа и студенти са местом пребивалишта на подручју Аутономне Покрајине Косово и Метохија. Фонд за доделу стипендија износи 14.400.000,00 динара. Износ једне стипендије је 144.000,00 динара, а биће исплаћена у 12 једнаких месечних рата у износу од по 12.000,00 динара. Право на доделу стипендије имају ученици и студенти који су уписали нову школску/академску 2024/25. годину. Предност имају кандидати из самохраних породица, вишечланих породица слабијег материјалног стања, као и породица чији чланови имају трајно или привремено смањене радне способности.

Услови за учешће на конкурсу:

• Држављанство Републике Србије;
• Пребивалиште на територији Аутономне Покрајине Косово и Метохија;
• Похађање средње школе или више школе/факултета.

Уз пријаву је потребно доставити следећу документацију:

• Изводе из Матичне књиге рођених за подносиоца захтева и чланове његове породице;
• Уверење о пребивалишту на подручју Аутономне Покрајине Косово и Метохија за све чланове породице;
• Потврду о упису школске/академске 2024/25. године;
• Потврду о висини новчаних примања подносиоца захтева и чланова његовог домаћинства;
• Потврду са бироа за незапослене чланове домаћинства;
• Име, презиме и број телефона парохијског свештеника и његову препоруку;
• Молбу;

Пријава на конкурс врши искључиво преко сајта задужбине и обрасца који се на њему налази са детаљнијим информацијама о условима конкурса: https://simaigumanov.rs/pages/news. Резултати конкурса биће објављени на званичним интернет страницaма Српске Православне Цркве и Задужбине Симе Игуманова крајем новембра текуће године.

Извор: СПЦ