Света Тајна јелеосвећења служена у Андријевици

У цркви Светог архангела Михаила у Андријевици, на Велики уторак, 26. априла 2016, служена је Света Тајна јелеосвећења.

Службу је служило свештенство архијерејског намјесништва беранско-андријевичког и монаштво манастира Ђурђеви Ступови.

Света Тајна јелеосвећења служена у Андријевици

Вјерном народу, који се сабрао на богослужењу, ријечима пастирске бесједе обратио се протојереј-ставрофор Драган Ристић, архијерејски намјесник беранско-андријевички.

"Сабрали смо се вечерас овдје на Велики уторак, у овом светом храму, драга браћо и сестре, да се помолимо Господу за опроштај наших грехова, за оздрављење од болести. Чули сте, пратећи ову Свету Тајну и ове молитве да је саткана од ријечи које су упућене Господу да нам Господ због наших бројних сагрешења, било ријечју, дјелом или мишљу, опрости, јер свака болест или тегоба које нас муче долазе као резултат наших грехова“.

"Саздани смо по слици и прилици Божјој, саздани смо као словесна бића и, на тај начин, морамо да испуњавамо закон Божји, да испуњавамо оних Десет заповијести Божјих које су нам прописане, да поштујемо пост, молитву како не би дошло до душевног колапса у нашем бићу“.

Света Тајна јелеосвећења служена у Андријевици

"Ако не поштујемо како оно тјелесно,тако и ово духовно, долази до неког поремећаја и човјеку је онда потребно да пијељекове које му доктор прописује. Такоје и у духовном животу,ако не испоштујемо она основна начела и правила постоји епитимија. Духовник ће нам, када се исповиједимо датиепитимију, не као казну, него као лијек. Стога је потребно да се што чешће сабирамо у светом храму, долазимо на света богослужења, потребно је да зовнемо свештеника да освешта нашу кућу и стан, да благослови садњу и сјемена. Потребно је да кроз молитву и пост, драга браћо и сестре, чинимо оно што су наши свети преци кроз историју чинили. Безбројна су чудеса која су, за ових двије хиљаде година,учињена у Цркви, али кроз молитву и истинско тражење помоћи од Бога, као што је и ова Света Тајна коју смо данас обавилина видљив начин, преко овог уља и брашна. Нека нас Господ молитвама својим укријепи, оснажи, да нам да снаге да дочекамо Његово славно страдање и Његово славно васкрсење из смрти“, казао је о. Драган.

Свештеници су, потом,уз молитве помазивали вјерни народ Светим јелејемради исцјељења и опроштаја грехова.