Свечаности у Епархији будимљанско-никшићкој

Поводом духовних свечаности, које, у славу празника Рођења Пресвете Богородице и доласка Моштију Светог Арсенија Сремца у манастир Косијерево, организују Митрополија црногорско-приморска, Епархија будимљанско-никшићка и Удружење Бањана и Рудињана „Владика Сава Косановић“, у уторак 18. септембра 2018. у Никшићу је одржана конференеција за новинаре.

Епископ Јоаникије служио Литургију у манастиру Ђурђеви Ступови

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је са свештенством у 16. Недјељу по Педесетници, на празник Светог свештеномученика Антима и Светог Јоаникија Првог Патријарха српског, 16. септембра 2018, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Ђурђеви Ступови.

Митрополит Антоније: Васељенска Патријаршија чини много грешака — и то нам наноси бол

Одељење за информисање и образовање Украјинске православне цркве објављује у преводу са грчког језика интервјуу митрополита Бориспољског и Броварског Антонија грчкој црквеној новинској агенцији Ромфеа, објављен 12. септембра 2018. године.

Вече Веселина Ракчевића одржано у Никшићу

Трибина УКЦГ "Свободијада", која се одржава у Словенском културном центру у Никшићу, уприличила је, у понедјељак, 10. септембра 2018,  ауторско вече истакнутог пјесника Веселина Ракчевића.

Вече Веселина Ракчевића одржано у Никшићу

Усјековање главе Светога Јована Крститеља прослављено на Самограду

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је, на празник Усјековања главе Светог Јована Крститеља, у уторак 11. септембра 2018, Свету Архијерејску Литургију на темељима старе цркве на Самограду.

Усјековање главе Светога Јована Крститеља прослављено на Самограду

На Сабор Срба светитеља у Петропавловој цркви у Новом Пазару одржан традиционални Дежевски сабор

Поводом прославе празника Сабора Срба Светитеља, Свету архијерејску литургију у Новом Пазару служили су преосвећена господа Епископи: будимљанско-никшићки Јоаникије, рашко-призренски Теодосије и жички Јустин, уз саслужење свештенства и монаштва из више Епархија.

Сабор српских породица одржан у манастиру Косијерево

У 15. недјељу по Педесетници, 9. септембра 2018, на празник Преподобног Пимена Великог и Сабор српских светитеља, саборно је било је у манастиру Косијерево у Петровићима код Никшића, гдје је одржан традиционални Сабор српских породица.

Сабор српских породица одржан у манастиру Косијерево

Централна прослава празника Светих Новомученика Јасеновачких у Епископији Пакрачко-славонској одржана је у суботу 8. септембра ове године у Манастиру Рођења Светог Јована Крститеља у Јасеновцу. Уз учешће великог броја окупљених верника наше Епископије и гостију из скоро свих крајева Хрватске, Србије, Републике Српске, Словеније, и из других сестринских Православних Цркава, и ове године торжествено је прослављен њихов спомен.

Дјеца са Косова и Метохије боравила на Жабљаку

Благословом Епископа рашко-призренског и косовско-метохијског Г. Теодосија, четрдесетак ученика основних школа из метохијских села Бање, Гораждевац и Осојане боравило је, ових дана, са наставницима и свештеником Бојаном Крстићем, на Жабљаку.

Дјеца са Косова и Метохије боравила на Жабљаку

Епископ Јоаникије примио чланове почасног предсједништва Удружења Васојевића

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије примио је, у уторак 4. септембра 2018, у манастиру Ђурђеви Ступови, чланове почасног предсједништва Удружења Васојевића, поводом предстојећег прослављања племенске приславе Светог Александра Невског.