Литургија и прослава славе Братства православне омладине “Kраљ Милутин” у БИјелом Пољу

У цркви Светих Апостола Петра и Павла Свету Литургију је служио јереј Никола Скопљак. Послије Литургије и причешћа освештани су колач и жито Братства православне омладине “Kраљ Милутин”, које је прославило своју славу.

Предавање др Срђана Пириватрића у Никшићу

У Парохијском дому у Никшићу, у петак 8. новембра 2019, на празник Светог Димитрија, предавање на тему „Постанак краљевства и архепископија српских и поморских земаља Немањића“ одржао је др Срђан Пириватрић.

Предавање др Срђана Пириватрића у Никшићу

Епископ Јоаникије на Митровдан служио Литургију у Никшићу

На празник Светог великомученика Димитрија, у петак 8. новембра 2019, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је са свештенством Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу.

У Беранама представљена двојезична издања Његошеве „Луче“ и „Биљежнице“

У оквиру манифестације „Дани руске културе“, која се одржава у Беранама, у четвртак 7. новембра 2019, у Народној библиотеци „Др Радован Лалић“, представљена су двојезична издања „Биљежнице“ и „Луче микрокозме“ Петра II Петровића Његоша.

Манифестација „Дани руске културе“ у Беранама

Традиционална манифестација „Дани руске културе“ почела је у сриједу 6. новембра 2019, изложбом фотографија „Русија, најлепша земља на свету“, која је отворена у Полимском музеју у Беранама.

Манифестација „Дани руске културе“ у Беранама

Новoименовани амбасадор Русије у Црној Гори посјетио манастир Ђурђеве Ступове

Његова екселенција Владислав Владиславовић Маслеников, изванредни и опуномоћени амбасадор Руске Федерације у Црној Гори, који је недавно ступио на ову дужност, посјетио је, први пут, у сриједу 6. новембра 2019, у послеподневним часовима, катедрални манастир Епархије будимљанско-никшићке – Ђурђеве Ступове.

Литургија у цркви Светих Апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу

Литургију у недјељу, 3. новембра, у цркви Светих Апостола Петра и Павла је служио протојереј ставрофор Дарко Пејић.

У бесједи послије Литургије и причешћа вјерника о. Дарко је казао да човјек док год живи на земљи сабира и сакупља добро или зло у зависности од онога коме служи.

Освештани крстови и звона за храм Светог Николе у Главацама код Берана

Чин освећења, на празник Светог апостола Јакова, у уторак 5. новембра 2019, у послеподневним часовима, обавио је Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије са свештенством и монаштвом Епархије.

Освештани крстови и звона за храм Светог Николе у Главацама код Берана

Епископ Јоаникије служио Божанствену Литургију Светог апостола Јакова, првог епископа Јерусалимског

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је на празник Светог апостола Јакова, првог епископа Јерусалимског, у уторак 5. новембра 2019, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Ђурђеви Ступови.

Литургијско сабрање у Високим Дечанима

У 20. недјељу по Духовима, на празник Преподобног Илариона, Светог Илариона Меглинског и Светог Висариона Исповједника, 3. новембра 2019, саборно и молитвено је било у манастиру Високи Дечани.

Литургијско сабрање у Високим Дечанима