Прослављена слава цркве Вазнесења Господњег у Моракову

Празник Вазнесења Господњег и храмовна слава цркве у Моракову свечано је прослављена служењем свете литургије, литијом око храма, резањем славског колача и славском трпезом љубави.

Прослављена слава цркве Вазнесења Господњег у Моракову

Литургију су служили јеромонах Владимир Палибрк, сабрат манастира Острог и протојереј Василије Брборић, парох никшићки и жупски.

Домаћин славе ове године био је Мирко Маројевић, а за идућу годину домаћин славе биће Данило Маројевић.

После причешћа и литургије око храма је прошла литија и пререзан је славски колач.

Сабраном вјерном народу поводом празника, бесједио је отац Владимир, који је честитао славу храма, пожељевши између осталог да се сваке године све више људи окупља око Свете Цркве.

Надлежни парох, отац Василије је заблагодарио оцу Владимиру да дође и служи на слави цркве у Моракову и да вјернима овог мјеста пренеси благослов Светог Василија Острошког Чудотворца.

Александар Вујовић