Божић у Ђурђевим Ступовима

Празник Рождества Господа Бога и Спаса нашега Исуса Христа свечано и молитвено је прослављен широм Епархије будимљанско-никшићке, гдје је света Литургија служена у скоро свим црквама и манастирима на подручју ове Епархије.

Божић у Ђурђевим Ступовима

Сверадосни празник Рођења Христовог нарочито радосно је прослављен у манастиру Ђурђеви Ступови.Литургијским слављем началствовао је Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићкиГ. Јоаникије.

Божић у Ђурђевим Ступовима

Владици су саслуживали свештеници беранско-андријевичког намјесништва и монаштво Ђурђевих Ступова.

Божић у Ђурђевим Ступовима

Божићној Литургији, поред многобројног вјерног народа, присуствовали су бројни гости, личности из јавног и друштвеног живота Берана, као и пријатељи ове древне немањићке задужбине, који је катедрални манастир Епархије будимљанско-никшићке.

Божић у Ђурђевим Ступовима

Након читања Светог Јеванђеља прочитана је посланица Његове Светости Патријарха српског Г. Иринеја, упућена свештенству, монаштву и вјерном народу поводом празника Божића.

Божић у Ђурђевим Ступовима

Бројни верници, који су се постом, молитвом и покајањем припремали за сверадосни празник Рођења Богомладенца Христа, приступили су Светом причешћу.