Опијело блаженопочившој мати Февронији

У манастиру Пећка Патријаршија, у петак 20.новембра 2015. године, сахрањена је блаженог спомена Игуманија ове Свете обитељи мати Февронија.

Патријарх Иринеј служио опело мати Февронији

Монашко опијело мати Февронији служили су Његова Светост Патријарх срспки Г. Иринеј и Преосвећена Господа Епископи рашко-призренски и косовско-метохијски Теодосије и будимљанско-никшићки Јоаникије и више свештеника и монаха наше Цркве.

Патријарх Иринеј служио опело мати Февронији

Опијелу и сахрани мати Февроније присуствовале су монахиње из манастира у Црној Гори и Војводини, као и већи број вјерника из Србије, Црне Горе и Републике Српске.

Патријарх Иринеј служио опело мати Февронији

Игуманију је испратио и народ из околних метохијских мјеста, јер је била вољена и поштована од свих.

Патријарх Иринеј служио опело мати Февронији

Мати игуманија Февронија рођена је 1921. године у Сандићу код Брчког. У Патријаршији је од 1957 године.

Патријарх Иринеј служио опело мати Февронији

Опраштајаћи се од игуманије Февроније, патријарх је рекао да је израсла у лик каквог Господ жели, и да је целу себе дала очувању Пећке патријаршије, и у тренуцима када је то било најтеже.

Патријарх Иринеј служио опело мати Февронији

Вјечан јој спомен и Царство Небеско.

Фотографије преузете са www.spc.rs