Приведено више свештенослужитеља Епархије будимљанско-никшићке

Након молебана и литија, које су, у недјељу 21. јуна 2020. одржани у градовима широм Црне Горе, уз апеловање на поштовање мјера надлежних здраствених органа, везаних за корона вирус, више свештеника Епархије будимљанско-никшићке позвано је и приведено од полицијских службеника на информативне разговоре.

Приведено више свештенослужитеља Епархије будимљанско-никшићке

Надлежни парох, протојереј Миливоје Јововић приведен је, поводом вечерашње литије, да да изјаву у Центру безбједности Жабљак.
Такође, у Бијелом Пољу, након литије, приведен је јеромонах Николај (Стаматовић), игуман манастира Златеш у Томашеву код Бијелог Поља, парох бјелопољски, Милосав Јовановић позван је да се одмах одазове позиву ради узимања исказа.

На саслушање је позван и парох мојковачки протојереј Александар Крговић, а никшићком свештенику протојереју Миодрагу Тодоровићу уручен је позив за информативни разговор у 21 сат и 45 минута у Центру безбједности Никшић.