Писмо Епископа источноамеричког Г. Иринеја Високом Представнику Уједињених Нација

У светлу континуираног прогона свештенства и верника Српске Православне Цркве у Црној Гори, Епископ источноамерички Г. Иринеј је у уторак, 16. јуна 2020. упутио писмо Амбасадору Мигуелу Анхелу Моратиносу, Високом Представнику Уједињених Нација за Алијансу Цивилизација.

Владика Иринеј је упознао Високог Представника са забрињавајућим стањем верских слобода и флагрантним кршењима основних људских права епископа, свештеника, монаштва и верника Српске Православне Цркве. Владика је посебно поменуо случај Епископа будимљанско-никшићког Г. Јоаникија против кога је на политичкој основи покренут судски процес и суђење заказано за 19. јун.

У писму је упућена молба Амбасадору Моратиносу да се заузме за заштиту прогоњене Српске Православне Цркве код релевантних институција Уједињених Нација.

Из канцеларије Епископа источноамеричког

Video kanal Eparhije