Саопштење

У вези са текстом објављеним на порталу CDM под насловом ”Фемић: неће га Ристо и његови попови узимати моју ђедовину” Црквени одбор храма Светог апостола Томе у Брзави дужан је на основу непобитних чињеница саопштити следеће: Инсинуације Жарка Фемића да је Црква покушала узурпирати његову ”ђедовину” су голе лажи.

Саопштење

Црквени одбор није ангажовао геометра који је, наводно, како тврди Фемић обиљежавао црквену имовину и том приликом дио Фемићевог имања означио као црквено. Да би свима било јасније о чему се ради, црквено земљиште у Брзави се нигдје не граничи са имањем поменутог Фемића па због тога немамо ни потребе да се са њим разграничавамо нити да због тога ангажујемо геометра.

Што се тиче Фемићевог вељег црногорства, препуног мржње према Цркви које не преза од најгрубљих лажи и подметачина, нека му служи на част. Оно је сигурно његова својина али не знамо да ли је и ђедовина.

Црквени одбор храма светог апостола Томе у Брзави