Васкрс у Рожајама

Милиони православних вјерника у свијету славе Васкрс. Почетак овог празника означен је литургијама које су служене у многобројним православним црквама и храмовима. Литургија је служена и у цркви “Ружица” у Рожајама, коју је служио јереј Слободан Радојевић, уз присуство десетина православних вјерника.

Васкрс у Рожајама

Послије завршене литургије, дружење је настављено у црквеним просторијама гдје су присуствовали и господин Садик Шабановић начелник МУП-а, Фејзо Мурић директор Средње школе “30. септембар” те Мирза Лубодер испред Општине Рожаје који су дошли да у своје име и у име институција које представљају, својим суграђанима и пријатељима, честитају Васкрс.

Васкрс у Рожајама

Јереј, Слободан Радојевић се у свом обраћању захвалио гостима и нагласио важност лијепог и коректног опхођења међу људима додавши да су добра дјела једино богатство које човјек носи са собом када оде са овога свијета те да је “човјеково само оно што да”.
Међу присутнима било је и пуно дјеце која су добила скромне ускршње поклоне.