Научни скуп „Седам вјекова од помена Бањана (1319-2019)“

У организацији Удружења Бањана и Рудињана „Владика Сава Косановић“, у Никшићу је, у суботу 19. октобра 2019, одржан научни скуп под називом „Седам вјекова од помена Бањана (1319-2019)“.

Научни скуп „Седам вјекова од помена Бањана (1319-2019)“

Празник Свете мученице Харитине прослављен у манастиру Вољавац

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је на празник Свете мученице Харитине, у петак 18. октобра 2019, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Вољавац код Бијелог Поља, а поводом имендана монахиње Харитине, настојатељице ове древне немањићке задужбине.

Монах Михаило, сабрат манастира Ђурђеви Ступови рукопроизведен у чин чтеца

У четвртак 17. октобра 2019. године  када наша Света Црква прославља Светог Свештеномученика Јеротеја и Светога Деспота Стефана Штиљановића, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Господин Јоаникије рукопроизвео је у чин чтеца монаха Михаила (Пајовића), сабрата манастира Ђурђеви Ступови.

Прослављен новојављени Свети и богоносни Отац наш Пајсије Патријарх Пећки

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је  на празник Светог Пајсија (Јањевца) Патријарха Српског, у сриједу 16. октобра 2019, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Пећка Патријаршија.

Покров Пресвете Богородице молитвено прослављен у манастиру Соколац

У манастиру Ваведења Пресвете Богородице, селу Соколац код Бијелог Поља, молитвено је прослављен празник Покрова Пресвете Богородице, у понедјељак 14. октобра 2019.

Покров Пресвете Богородице молитвено прослављен у манастиру Соколац

Љубав и слога мјештана овјековјечили Kрстац - мјесто предака

У селу Јабланово, на мјесту званом Kрстац, подигнут је метални крст висине 7 метара. Мјештани су подизањем крсног знамења жељели да овјековјече свето мјесто са којег је, прије више вијекова, полазила Литија на Тројичин дан.

Љубав и слога мјештана овјековјечили Kрстац - мјесто предака

Празник Покрова Пресвете Богородице у Ђурђевим Ступовима

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је на празник Покрова Пресвете Богородице, у понедјељак 14. октобра 2019, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Ђурђеви Ступови.

Празник Покрова Пресвете Богородице у Ђурђевим Ступовима

СПЦО и народна кухиња у Бијелом Пољу упутиле помоћ најугроженијим породицама

Бијело Поље Српска православна општина Бијело Поље и народна  "Милева Војводић" из Бијелог Поља организовали су расподјелу једнократне помоћи за двадесетак најугроженијих породица ван градских подручија.

СПЦО и народна кухиња у Бијелом Пољу упутиле помоћ најугроженијим породицама

Владика Јоаникије богослужио у Саборној цркви у Никшићу

У 17. недјељу по Духовима, на празник Светог свештеномученика Григорија, 13. октобра 2019, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу.

Владика Јоаникије богослужио у Саборној цркви у Никшићу