Литургија у манастиру Ђурђеви Ступови

На празник Светог Евтихија Цариградског, у четвртак 19. Априла 2018, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Ђурђеви Ступови.

Литургија у манастиру Ђурђеви Ступови

Сазван Свети Архијерејски Сабор СПЦ

Свети Архијерејски Сабор Српске Православне Цркве свечано ће започети своје редовно заседање 29. априла 2018. године светом архијерејском Литургијом и призивом Светог Духа у храму Светих Апостола у Пећкој Патријаршији.

Радни део заседања Сабора почеће такође у Пећкој Патријаршији после свете архијерејске Литургије 30. априла 2018. године. Исто ће бити настављено 1. маја 2018. године у Патријаршијском двору у Београду.

Литургија у манастиру Шудикова

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је на Побусани понедјељак, 16. априла 2018, са свештенством у манастиру Шудикова помен упокојеним игуманима и монасима ове свете обитељи.

Литургија у манастиру Шудикова

Томина недјеља прослављена на Брзави

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је, у другу недјељу по Пасхи – Томину недјељу, 15. априла 2018, Свету Архијерејску Литургију у цркви Светог апостола Томе на Брзави код Бијелог Поља.

Томина недјеља прослављена на Брзави

Митрополит Амфилохије и Епископ Јоаникије служили Литургију у манастиру Мајсторовина

Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије и Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије служили су данас са свештенством двије епархије Свету архијерејску литургију у манастиру Мајсторовина код Вијелог Поља.

Књига „Ухваћени у вршењу својих права“ Владимира Лепосавића промовисана у Никшићу

У Словенском културном центру у Никшићу, у сриједу 11. априла 2018, представљена је књига „Ухваћени у вршењу својих права“ аутора др Владимира Лепосавића.

Литургија у манастиру Вазнесења Господњег у Драговољићима

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је на Васкршњи уторак, 10. априла 2018, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Вазнесења Господњег у Драговољићима код Никшића.

Литургија у манастиру Вазнесења Господњег у Драговољићима

У Ђурђевим Ступовима одржан традиционални васкршњи пријем

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије уприличио је, поводом највећег хришћанског празника – Васкрсења Господа Исуса Христа, у катедралном манастиру Епархије – Ђурђевим Ступовима, на Васкршњи понедјељак, 9. априла 2018, традиционални васкршњи пријем.

Васкрсни понедјељак у Дапсићу

На Васкрсни понедјељак, 9. априла, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог Саве у Дапсићу.

Васкрсни понедјељак у Дапсићу

Његовом Преосвештенству је саслуживало свештенство и свештеномонаштво епархије.