Покров Пресвете Богородице прослављен у Ђурђевим Ступовима

Веома свечано и молитвено је било на празник Покрова Пресвете Богородице, у недјељу 14. октобра 2018, у манастиру Ђурђеви Ступови, гдје је Свету Архијерејску Литургију, уз саслужење свештенства и монаштва, служио Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије.

Свечани дочек иконе Богородице Брзопомоћнице у Ђурђевим Ступовима

Са благословом манастира Хиландара, у престони манастир Епархије будимљанско-никшићке, Ђурђеве Ступове је, уочи празника Покрова Пресвете Богородице, у суботу 13. октобра 2018, дошла као дар вјерна и освештана копија Иконе Богородице Брзопомоћнице.

Књига „Ухваћени у вршењу својих права“ промовисана у Бару

У сриједу, 10. октобра, у крипти Саборнох храма СВетог Јована Владимира у Бару, представљена је књига аутора др Владимира Лепосавића „Ухваћени у вршењу својих права“.

Књига „Ухваћени у вршењу својих права“ промовисана у Бару

Часопис „Стварање“ чува и памти

Нови број часописа за књижевност и културу ,,Стварање“, чији издавач је Удружење књижевника Црне Горе, представљен је пред никшићком публиком, у уторак, 9. октобра 2018, у оквиру Трибине УКЦГ ,,Свободијада“, у Друштву црногорско-руског пријатељства ,,Свети Георгије“.

Часопис „Стварање“ чува и памти

Литургија и помен краљу Александру у Ђурђевим Ступовима

На празник Светог апостола и јеванђелисте Јована Богослова, у уторак 9. октобра 2018, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Ђурђеви Ступови.

Литургија и помен краљу Александру у Ђурђевим Ступовима

Литургију у Бијелом Пољу служио протојереј-ставрофор Дарко Пејић

У цркви Светих Апостола Петра и Павла, Литургију у недјељу је служио протојереј-ставрофор Дарко Пејић. Бесједећи послије Литургије и причешћа вјерника о. Дарко је казао да Божја љубав и милосрђе никада не чекају човјека као што човјек, на жалост, чека други према њему буду милостиви и покажу љубав да би и он сам био такав.

Литургијско сабрање у храму Светог Саве у Дапсићима

У 19. недјељу по Духовима, 7. октобра 2018, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог Саве у Дапсићима код Берана.

Литургијско сабрање у храму Светог Саве у Дапсићима

Владика Јоаникије на празник Зачећа Светог Јована Крститеља рукоположио новог ђакона

Празник Зачећа Светог Јована Претече и Крститеља Господњег, у суботу 6. октобра 2018, молитвено је прослављен у Затону код Бијелог Поља. Светом Архијерејском Литургијом началствовао је Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије уз саслужење свештенства и монаштва Епархије и молитвено учешће вјерног народа.

У Никшићу се подиже Црквени спортско-омладински центар у част Светом Нектарију Егинском

У част Светом Нектарију Егинском, подиже се у Никшићу Црквено-спортско-омладински са црквом овог великог Светитеља и Чудотворца Божјег новијег времена.