Распоред налагања бадњака и богослужења за Бадњи дан и Божић у Епархији будимљанско-никшићкој

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор милешевски Г. Јоаникије служиће на Бадњи дан, у петак 6. јануара 2017, Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму Васкрсења Христовог у Новом Прибоју.

На Бадњи дан Литургије ће бити служене се у свим градовима и већим мјестима наше Епархије, а традиционална централна налагања бадњака обавиће се по сљедећем распореду:

Плужине – 15 часова и 30 минута, код храма Светог Јована Крститеља
Андријевица – 16 часова, код цркве Светог Архангела Михаила на Књажевцу
Мојковац – 16 часова, код цркве Рождества Христовог
Шавник – 17 часова, код цркве Светог великомученика Георгија
Жабљак – 17 часова, код храма Преображења Господњег
Бијело Поље – 17 часова и 30 минута, код Саборне цркве Светих апостола Петра и Павла
Плав – 18 часова, код манастира Брезојевица
Рожаје – 18 часова, код храма Светог Јована Крститеља, Ружица
Никшић – 19 часова, код Саборне цркве Светог Василија Острошког
Беране – 20 часова, испред катедралног манастира Епархије, Ђурђеви Ступови

Бадњаци ће бити налагани испред већег броја сеоских храмова и манастира на подручју Епархије будимљанско-никшићке.

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије Свету Архијерејску Литургију, на празник Рођења Господа Исуса Христа, у суботу 7. јануара 2017, са почетком у поноћ, служиће у манастиру Ђурђеви Ступови.

На празник Сабора Пресвете Богородице, у недјељу 8. јануара 2017, Преосвећени Епископ Јоаникије Свету Архијерејску Литургију, у 9 часова,служиће у Саборном храму Рождества Христовог у Мојковцу.