Најава за славу Пивског манастира

Храмовна слава Пивског манастира, Успење Пресвете Богородице, биће прослављена молитвено и свечано, као и претходних година.

Уочи празника, у недјељу 27. августа 2017, биће служено празнично бденије. На дан славе, у понедјељак 28. августа 2017, Свету Архијерејску Литургију са почетком у 9 часова, служиће Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, уз саслужење свештенства и свештеномонаштва Епархије.

Свечаност ће бити настављена духовном академијом у манастирској порти у 12 часова.

Свечану бесједу одржаће књижевник Верољуб Вукашиновић, директор библиотеке „Јефимија“ из Трстеника.

У културно-умјетничком програму академије наступиће: хор Преподобне мати Ангелине, народни гуслар Здравко Кнежевић, културно-умјетничка друштва „Алат“ и „Пива“ из Требиња и Плужина, Небојша Мастиловић, члан музичке групе “Пирг“ из Беграда.

Празнична радост наставиће се у поподневним сатима. Преосвећени Епископ Јоаникије ће са свештенством и вјерним народом у 18 часова обавити чин освећења темеља Саборног храма Светог Макарија Соколовића који ће се градити у Плужинама.