Свети апостол и јеванђелиста Лука, слава манастира Калудра

Поводом храмовне славе манастира Светог апостола и јеванђелиста Луке - Калудра, света Литургија служена је у овој светињи 31. октобра 2019.

Свети апостол и јеванђелиста Лука, слава манастира Калудра

Литургију су служили јеромонах Сава (Вукајловић) и јерођакон Евтихије (Кецман), сабраћа манастира Ђурђеви Ступови, уз молитвено учешће бројних вјерника.

Велики празник наше Свете Цркве, Светог апостола Луке и Светог Петра Цетињског, сабранима је честитао о. Сава, пожеливши срећну храмовну славу и крсно име свечарима.

„Срећна слава нашој драгој игуманији Анастасији, нека је срећна слава и осталима, свима свечарима у роду нашем који данас имају своје крсно име, своју Славу. Нека Свети апостол Лука буде свима на помоћи и да нас молитвама својим штити и заступа пред Господом коме је служио цијелог живота. Да се и ми удостојимо носити часно име хришћана, као што је он носио часно име апостола Христовог“, рекао је јеромонах Сава.

Освештан је и преломљен славски колач.

Празнично сабрање је настављено уз славску трпезу љубави.