Слава Српске православне омладине "Свети краљ Милутин" из Бијелог Поља

Прослава Светога краља Милутина је почела у суботу вече богатим културним програмом. Вече посвећено Јелени Лазаревић Балшић је отворило манифестацију у Дому културе у Бијелом Пољу са почетком у 19 часова.

Слава Српске православне омладине "Свети краљ Милутин" из Бијелог Поља

У Недјељу 12. новембра 2023. љета Господњег Браство Српске православне омладине Свети краљ Милутин из Бијелога Поља прославило је своју Крсну Славу.

Светом Литургијом у Храму Светих апостола Петра и Павла којом је началствовао протојереј-ставрофор Дарко Пејић уз саслужење духовника Браства јереја Александра Раковића и вјерног народа и ломљењем славскога колача прослављен је Свети краљ Милутин.

Поучном бесједом се обратио отац Дарко Пејић између осталога казавши да ми овдје окупљени у Храму Божијем заједно са овом омладином данас која слави и прославља свог заштитника будемо на помоћи јер они се труде и помажу колико могу народу којем је та помоћ потребна не само овдје у Бијелом Пољу већ и на Косову и Метохији и свуда гдје живи Српски народ. Да им Бог да снаге да се угледају на свог заштитника Светог краља Милутина, а њиховом духовнику да Бог подари снаге као и до сада тако и даље мудро води ову омладину на Славу Бога.

Браство је на крају бесјде оца Дарка Пејића уручило поклон духовнику Александру Раковићу и то књигу о краљу Милутину и свештеничку одежду за служење Свете Литургије, обративши се уз ријечи да нас помене у молитвама као и ми њега, а све на Славу Бога, помоћи краља Милутина и заштиту Пресвете Богородице.

На многаја љета оче Александре.