Делегација Митрополије црногорско-приморске и Епархије будимљанско-никшићке поклонила се одру патријарха Иринеја

Делегација Митрополије црногорско-приморске и Епархије будимљанско-никшићке коју чине преосвећени Епископ диоклијски Методије, протојереј-ставрофор Обрен Јовановић, секретар Митрполије црногорско-приморске, протојереј-ставрофор Гојко Перовић, ректор Цетињске богословије, протојереј-ставрофор Слободан Јокић, Архијерејски намјесник никшићки и архимандрит Арсеније, игуман манастира Косијерево вечерас је допутовала у Београд и поклонила се одру упокојеног патријарха Иринеја које је изложено у Храму Светог Саве на Врачару.

Делегација ће по благослову његовог Преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког и администратора Митрополије црногорско-приморске г. Јоаникија присуствовати сутрашњој Литургији и сахрани патријарха Иринеја. По благослову Светог Синода на сутрашњој заупокојеној Литургији саслуживаће владика Методије и отац Гојко Перовић.

Сахрана блаженопочившег патријарха Иринеја обавиће се сјутра, у недељу у Крипти Храма Светог Саве у Београду.

Извор: Митрополија црногорско-приморска