ЦД „Патријарх Павле“ представљен у Никшићу

У Парохијском дому у Никшићу, у понедјељак 25. новембра 2019, представљен је нови цд, пети по реду, под насловом „Патријарх Павле“, гуслара Горана Перовића Цуце, који је објављен поводом десетогодишњице упокојења нашег духовног оца Патријарха српског Г. Павла.

ЦД „Патријарх Павле“ представљен у Никшићу

Сабрање је, у име Црквене општине Никшић, благословио протојереј-ставрофор Слободан Јокић, архијерејски намјесник никшићки.

Потом је Горан Перовић Цуца уз струне гусала отпјевао први дио пјесме о Патријарху Павлу, аутора Жарка Бојића, чије објављивање је благословио Његово Високопреосвештенство Митрополит црногорско-приморски Г. Амфилохије.

Програм је настављен наступом гостију: Ивана Луковца, који је казивао стихове о Патријарху Павлу, Радована Суконовића на фрули и етно појца Бранке Зечевић.

У другом дијелу вечери, након што је многобројна публика послушала и други дио промовисане пјесме, наступили су народни гуслари: Рајо Јовановић, Стеван Вујачић, Станко Кнежевић, Бајо Аџић и Ранко Минић.

Вече је водио пјесник Жарко Бојић, аутор пјесме „Патријарх Павле“, чије извођење уз струне гусала Горана Перовића Цуце публика је поздравила срдачним аплаузом.