Литургија Пређеосвећених дарова у манастиру Брезојевица

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је на празник Преноса моштију Светог Никифора Цариградског, у сриједу 26.марта 2014, Литургију Пређеосвећених дарова у манастиру Свете Тројице у Брезојевици код Плава.

Литургија Пређеосвећених дарова у манастиру Брезојевица

Саслуживали су свештенослужитељи наше Епархије: протојереј-ставрофор Драган Ристић,архијерејски намјесник берански, јереј Жељан Савић, јеромонах Георгије Рајаковић, сабрат манастира Брезојевица и јерођакон Андроник Ракочевић, сабрат манастира Ђурђеви Ступови.

Током богослужења Преосвећени Епископ је у чин игумана произвео јеромонаха Георгија, досадашњег настојатеља брезојевичке свете обитељи.

Владика је у краткој бесједи пожелио да света служба Божија и причешће буду на благослов и духовну корист сабраном народу, а Оцу Георгију је честитао на добијању игуманског чина, са жељом да му буде срећно и благословено и да се у све дане живота свога труди да часно и врлински служи Господу и Цркви Божјој.