Предсједник Богавац упутио честитку новоизабраном Митрополиту црногорско-приморском Јоаникију

Предсједник Општине Беране Тихомир Богавац честитао је доскорашњем владици Будимљанско-никшићком, господину Јоаникију, избор за Митрополита Црногорско-приморског.

,,Нека нам служи на радост, на боље сјутра и на собрању свих православаца, али и свих других вјера и нација са којима имамо суживот на овим просторимa.

Честитајући Вам избор за Митрополита Црногорско-приморског, желим да Вас Бог благослови у обављању Ваше свете службе.

Увјерен сам да су православни вјерници, свештенство и сви припрадници Српске православне цркве Вашим избором добили достојног наследника блаженопочившег Митрополита Амфилохија и да ћете, својим узвишеним дјеловањем успешно обављати нову дужност.

На многаја љета“, наводи се у честитки предсједника Општине Беране Тихомира Богавца.

Предсједник Општине упутио је честитке и новоизабраном Епископу будимљанско-никшићком Методију и пожелио му добродошлицу у Беране гдје је сједиште ове Епархије.

Извор: berane.me