Владика Јоаникије и свештеници пуштени на слободу (уживо)

Његово преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије и осам свештеника Саборног храма Светог Василија Острошког у Никшићу, након 72 сата проведених у притвору, пуштени су око поноћи на слободу.

Владика Јоаникије и свештеници пуштени на слободу (уживо)

Како је саопштио је руководилац ОДТ-а у Никшићу Стево Шекарић сјутра у 10 часова биће одржана прес конференција на којој ће одлука детаљније бити образложена.

Очекује се да се владика и свештеници, након пуштања из притвора, обрате грађанима који су од јуче ујутро ту у знак протеста због њиховог хапшења.

Подсјетимо, послије литије која је 12. маја на дан Светог Василија Острошког одржана у Никшићу, притвор од 72 сата одређен је владици Јоникију, о.Слободану Јокићу, о. Данилу Зиројевићу, о.  Жељку Ројевићу, о. Остоји Кнежевићу, о. Мирку Вукотићу, о. Василију Брборићу, о. Драгана Крушићу и о. Николи Маројевићу.