Сабор Бањана и Рудињана

У недјељу 3. маја 2015, у Велимљу код Никшића одржана је, у организацији Удружења "Владика Сава Косановић“, духовно-културна манифестација "Сабор Бањана и Рудињана“.

Сабор Бањана и Рудињана

Сабор је почео Литургијом коју је, у цркви Светог архангела Михаила, служило свештенство Епархије будимљанско-никшићке: протојереј Петар Крговић, парох граховски, јеромонах Арсеније Самарџић, игуман манастира Косијерево и јереј Остоја Кнежевић, парох никшићки.

Сабор Бањана и Рудињана

Након светог богослужења на тргу у Велимљу је уприличен пригодан програм.
О Владици Сави Косановићу, чије име носи новоформирано Удружење, говорио је проф. Др Живко Ђурковић.

Сабор Бањана и Рудињана

Пред бројном публиком,мјештанима и гостима скупа на Велимљу, наступили су: изворна пјевачка група "Бањке“, КУД „Зора Херцеговине“ из Билеће, народни гуслари Стеван Миљанић, Милан Миловић и Андрија Кнежевић, а уз дипле је свирао Косто Радовић.

Сабор Бањана и Рудињана

Чуле су се поздравне ријечи предсједника Удружења "Владика Сава Косановић“, представника МЗ Велимље, Опутних и Никшићких Рудина, као и гостију из Билеће.