Бденије у Мајсторовини

Свечано бденије уочи великог празника Силаска Светог Духа на апостоле у манастиру Свете Тројице у Мајсторовини код Бијелог Поља, служио је Епископ будимљанско- никшићки г. Јоаникије са бројним свештенством и монаштвом.

У току службе владика Јоаникије је у искушеничку мантију обукао Миљана Ивића, сабрата манастира Свете Тројице.

На крају Бденија владика је бесједио о великом празнику - Сошествија Свјатаго Духа на Апостоле и ученике Христове.

Бденије у Мајсторовини

"Господ је обећао прије Свог Вазнесења својим ученицима да ће им ниспослати Духа Светога, заповиједивши им да се не разилазе никуд из Јерусалима, него да пребивају заједно у молитви, послије Његовог Вазнесења, докле се не обуку у Силу са висине. А та Сила са висине у коју су се обукли свети Апостоли је онај огањ Божански који је Господ послао на овај свети велики празник укријепивши Силом Духа Светога и Огњем Божанским и Истином Божијом и Правдом, свјетлошћу животворном и вјечном, њихове душе, њихова срца, просвијетливши њихове умове и тиме их пуномоћивши да проповиједају Његово Јеванђеље по цијелом свијету."

Бденије у Мајсторовини

"Видите колики је значај овога великога спасоноснога догађаја, који се рачуна као рођендан Цркве. Заправо, Господ је својим домостројем спасења учинио све што је било потребно, али овај свесвијетли празник, овај чудесни догађај, ово облачење апостола у Силу са висине, то је био завршетак, то је била пуноћа свих дјела Божијих. И зато кажемо да се на овај свети празник та пуноћа испунила и осјетила, и од тада па до дана данашњега, Господ шаље свога Светога Духа, укрепљује не само нас свештенослужитеље, него све праве истинске Хришћане, да могу носити свој крст, да могу свједочити своју вјеру православну, да могу ићи путем Господњим, да могу трпјети искушења и побјеђивати их. И да могу ићи увијек за Господом, тако свједочећи вјеру и прослављајући свето Име Његово, Дух Свети укрепљује заједницу цркве."

Бденије у Мајсторовини

"Зато, драга браћо и сестре, говоримо да је наша вјера увијек у заједници Духа Светога, онако као што на светој служби се увијек говори, благодат Бога Оца и заједница Духа Светога са свима вама, то је оно што је важно, да будемо у заједници цркве Божије, а то је заједница Духа Светога“, бесједио је владика Јоаникије. Он је пожелио оцу игуману Јоаникију Зиндовићу срећну славу обитељи.