Научни скуп у манастиру Косијерево

У организацији Епархије будимљанско-никшићке, Удружења писаца Републике Српске и Црне Горе и Удружења Граховљана "Стара Херцеговина“ у суботу 6. јуна 2015. ће у манастиру Косијерево бити одржан научни скуп "Бесједе у гори“, посвећен лику и дјелу истакнутог историчара, књижевника, философа, филолога проф. др Чедомира Лучића.

Научни скуп у манастиру Косијерево

Научном скупу ће претходити Света Архијерејска Литургија, коју ће у манастирској цркви Рођења Пресвете Богородице, са почетком у 8 часова, служити Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије са свештенством и свештеномонаштвом Епархије.

Након свете службе Божије у Црквено-народном дому, у 10 часова, почеће научни скуп у којем је најављено учешће 20-ак научних дјелатника разних струка, који ће својим излагањима освијетлити личност и дјело истакнутог српског ствараоца Чедомира Лучића, који је преминуо у августу прошле године.

У скупу, поред осталих, учествују: академик Зоран Лакић, др Будимир Алексић, проф. Др Александар Стаматовић и други.