Прослављена храмовна слава цркве Светог Атиногена на Вучјем долу

На празник Светог свештеномученика Атиногена, у четвртак 29. јула 2021. а поводом 145 године од славне Вучедолске битке, у цркви, посвећеној овом великом угоднику Божјем, на Вучјем долу, служена је Света Архијерејска Литургија.

Прослављена храмовна слава цркве Светог Атиногена на Вучјем долу

Литургијом у спомен-храму, подигнутом у спомен на црногорске и херцеговачке јунаке, који су своје животе дали за Крст Часни и слободу златну у славној бици на Вучјем долу, началствовао је Његово Преосвештенство Епископ буеносаирески и јужноцентрално-амерички Г. Кирило.

Саслуживало је свештенство и монаштво Митрополије црногорско-приморске и Епархија будимљанско-никшићке и захумско-херцеговачке уз молитвено учешће вјерног народа.

Данашњи празник и храмовну славу сабранима је, ријечима архипастирске бесједе, честитао Преосвећени владика Кирило.
По одслуженој Литургији преломљен је славски колач и освештано жито. Домаћини славе били су Миљан Алексић и Жељко Лучић.

Потом је, у организацији парохије бањско-рудинске и Црквеног одбора, одржан културно-умјетнички програм.

Поздравним словом обратио се Веселин Вујовић, предсједник Општине Билеће,  пригодну бесједу одржао је проф. Веселин Матовић, а у програму је учествовало КУД „Војвода Глигор Милићевић“ из Билеће.