Владика Јоаникије посјетио манастире Блишкова и Златеш

Након литургијског сабрања и прослављања храмовне славе цркве Светог великомученика Прокопија у Лепенцу код Мојковца Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије посјетио је манастир Блишкову у селу Вранеш код Бијелог Поља.

Владика Јоаникије посјетио манастире Блишкова и Златеш

Обновљени манастир Ваведења Пресвете Богородице – Блишкова освештан је на празник Светог великомученика Прокопија, 21. јула 2012.

На овај свети дан, благословом Епископа будимљанско-никшићког Г. Јоаникија, више од десет година, овдје се одржава велики црквено-народни сабор што потврђује светост, сада већ обновљеног манастира и поштовање које у нашем народу има Свети великомученик Прокопије.

У послијеподневним часовима Преосвећени Епископ Јоаникије посјетио је и манастир Златеш у селу Томашеву код Бијелог Поља.