Годишње Сабрање Брaтсва Српске Православне омладине Свети краљ Милутин из Бијелог Поља

У недељу, 21. јануара 2024. године, у Храму Светих апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу, наконСвете Литургије одржано је сабрање братства Српске Православне омладине Свети краљ Милутин из Бијелог Поља. На почетку сабрања духовник овога братства отац Александар Раковић је одслужио Молебан благодарности Богу испред моштију Светог Харалампија.

Годишње Сабрање Брства Српске Православне омладине Свети краљ Милутин из Бијелог Поља

Одржан је радни дио као и план рада за наредну 2024. годину Господњу.

У току минуле 2023. године, Братство је било веома активно по питању разних дешавања у Бијелом Пољу и на помоћи Цркве.

Братство броји око 50 чланова као и Савјет братства који броји 16 чланова.

На основу акција у којима је учествовало братство или поједини чланови братства може се истаћи да кроз све то се доказује братска слога, љубав и јачање у вјери.

Како је казао духовник братства отац Александар Раковић на крају сабрања да уз помоћ Господа и Светог краља Милутина наставимо даљи рад на корист своје Цркве као и помоћи својих суграђана и у томе не заборавимо на помоћ својем народу на Косову и Метохији.