Министар Милићевић уручио захвалницу протосинђелу Евстатију Драгојевићу

Протосинђел Евстатије Драгојевић из манастира Ђурђеви Ступови, је данас 7. децембра 2023. године, примио захвалницу за посебан допринос очувању националног идентитета Срба у Црној Гори.

Министар Милићевић уручио захвалницу протосинђелу Евстатију Драгојевићу

Очување идентитета Срба у региону стратешки циљ Владе Србије

Интеграција у државама у којима живе никако не сме бити на штету српског језика, културе и вере, а за то морамо заједно да радимо и са организацијама које делују ван Србије. У очувању српског идентитета широм света посебну улогу има Српска православна црква, а протосинђел Евстатије Драгојевић се и лично истакао у напорима да се Срби у Црној Гори сачувају и очувају – истакао је министар Милићевић.

Он је нагласио да је посебно важно да се у светлу пописа који је у току наши сународници у Црној Гори јасно определе ком народу припадају, као и којим језиком говоре.

Протосинђел Евстатије захвалио је министру Милићевићу на подршци коју држава Србија пружа нашем народу у Црној Гори. Министру је поклонио слику манастира Острог као и комплет песама Тодора Живаљевића Величког које су посвећене српској Метохији.

Извор: Вести онлине