Свети Василије Острошки у Спили Граховској

На празник Светог Василија Острошког у Спили Граховској служена је Света литургија у храму који је посвећен овом светитељу чувару овог села, надомак Никшића.

Свети Василије Острошки у Спили Граховској

Литургију је служио јереј граховски Петар Крговић.  Ова светиња која је одвајкада била уточиште и нада не само за Спиљане, већ и за друге добронамјернике и вјернике, свечано је прославила Божијег угодника Светог Василија Острошког.

Обраћајући се сабраном народу отац Петар Крговић је пригодном бесједом упутио на житије Светог Василија. Окупљени су приступили Светој тајни причешћа и литији око храма.

Резањем славског колача је употпуњено литургијско сабрање у Спили у част Оца нашег Св. Василија. Црквени одбор и братство Ковачевића су за сабрани народ припремили трпезу љубави.