Изложба ликовних радова са конкурса "Желим друштво без наркоманије“

У петак 30.маја 2014, у Црквено-народном дому Светог Василија Острошког у Никшићу, отворена је изложба дјечијих радова са ликовног конкурса "Желим друштво без наркоманије“, који је саставни дио пројекта за превенцију наркоманије „Сазнај, препознај, одоли“.

Изложба ликовних радова са конкурса

Стручни жири, који чине ликовни умјетници: Ангелина Јањушевић, Вељо Станишић и Марко Ковачевић, секретар Братства православне омладине "Светог Василија Острошког“ одабрали су најуспјешније радове, који су овом приликом и награђени. Прву награду освојила је Анђела Зечевић из ОШ "Лука Симоновић“, друго мјесто припало је Луки Ивковићу, полазнику "Отвореног атељеа“, а трећепласирана је Јована Мрвошевић, ученик ОШ "Милева Лајовић“, сви из Никшића. Награду за најоригиналнији рад, према мишљењу жирија, освојио је Мило Вујичић, ученик ОШ "Олга Головић“.

Изложба ликовних радова са конкурса

Конкурсу "Желим друштво без наркоманије“ одазвао се велики број основних школа из Никшића, те је, претходних дана, у просторије Братства православне омладине пристигло 95 радова, што свакако говори о посвећености дјеце и њихових наставника овој теми, којој су са великом преданошћу и озбиљношћу приступили реализатори пројекта "Сазнај, препознај, одоли“.

Изложба ликовних радова са конкурса

Изложбу, на којој су презентовани сви приспјели радови отворио је Миљан Мијушковић, координатор пројекта, а побједнике је прогласио, уручивши им пригодне награде, Марко Ковачевић, члан жирија.

Изложба ликовних радова са конкурса

Пројекат превенције наркоманије "Information for prevention“ реализује Канцеларија за сарадњу са страним донаторима Епархије будимљанско-никшићке, чије активности, у циљу информисања и подизања свијести омладине, је пoдржала Канцеларија за дрогу и криминал Уједнињених нација (UNODC).