Надалеко се шири дух слободе: Духовни отпор сили безумља

Академској заједници универзитетских професора, доктора наука и магистара из Никшића, који су упутили јавну ријеч протеста поводом доношења тзв. Закона о слободи вјероисповијести, чији је циљ, како наводе, да разбаштини наше епархије и Митрополију црногорско-приморску, да нас одвоји од наше Цркве као „стуба и тврђаве истине“, да оскрнави нашу традицију, која представља темељ нашег вјековног постојања, свакодневно се придружују и остале њихове колеге.

Надалеко се шири дух слободе: Духовни отпор сили безумља

„Надалеко се шири дух слободе, уз молитве нашем Господу Исусу Христу, сложно поручујемо: Не дамо светиње!“, поручило је пред Саборним храмом Светог Василија Острошког у Никшићу, на Видовдан, око 120 универзитетских професора доктора наука и магистара из Никшића, а којима су се, у одбрани православне вјере, Цркве и Светиња у Црној Гори, придружили:

123. мр Веселин Манојловић
124. проф. др Веселин Јововић