Завјетина Мали Спасовдан прослављен у Његњеву код Бијелог Поља

Села Његњево, Стројтаница и Олујасу и овегодине, 5. јуна, обиљежили Завјетнину– Мали Спасовдан, у цркви Светог Николаја Мирликијског у Његњеву.

Завјетну литију су предводили протојереј-ставрофор Мираш Богавац, архимаднрит Јоаникије Зиндовић,протојереј Дарко Пејић, јереји Синиша Јанковић и Никола Скопљак.

Завјетина Мали Спасовдан прослављен у Његњеву код Бијелог Поља

Послије проласка кроз два села литија је завршена у цркви Светог Николаја.
Отац Даркоје у пригодној бесједи објаснио да је Завјетина завјет једног или више села Господу, да ће одређени дан односно празник славити као завјетну славу, како би Га на тај начин умилостивили да им Господ да здравље а породицама напредак.

"Да подари родну годину и да сачува род и имања од сваког зла (града, поплаве, суше и друго). И само онакви какви будемо ми према Господу, и једни према другима, тако ће Господ и нама учинити."

"Господ је дао човјеку да управља земљом и свиме што је на њој, да човјек својим добром, молитвама и светошћу живота може да учини и природу благом и питомом, то јест да све што је на земљи да служи човјеку на добро“, бесједио је отац Дарко.
Он је напоменуо да тог дана не треба да лењствујемо и имамо ишта прече од литије и саборне, завјетне молитве Господу."

Поред ових села ову завјетину су сачували Острељ и Јагоче.