Владика Јоаникије служио Литургију у манастиру Ћелија пиперска

Епископ будимљанско-никшићки Господин Јоаникије служио је 2. јуна, на празник преподобног Стефана Пиперског са свештенством Свету службу Божију у манастиру Ћелија пиперска у којем почивају мошти овог Светитеља.

Владика Јоаникије служио Литургију у манастиру Ћелија пиперска

Након Литургије Владика је предводио Литију са светитељевим моштима, која је опходила манастирски храм, а потом је благосиљао славски колач.

Владика Јоаникије служио Литургију у манастиру Ћелија пиперска

У архипастирској бесједи он је рекао да је преподобни Стефан Пиперски већ за свога живота на земљи вријеме претварао у вјечност.

Владика Јоаникије служио Литургију у манастиру Ћелија пиперска

„То је потврђено одозго свише, не од нас људи, него прво од Бога па и од нас који осјећамо велико заступништво преподобнога Стефана“, рекао је Владика.
Владика Јоаникије је казао да је Свети Стефан велики молитвеник, Божји угодник и светитељ.

Владика Јоаникије служио Литургију у манастиру Ћелија пиперска

„Ова светиња је саборна светиња племена пиперскога, али је постала саборна и шире. Сабрали смо се данас и из Црне Горе и из Србије и Републике Српске, из братске Русије. И овдје смо данас сви заједно око светога престола и око светога кивота“, казао је Владика Јоаникије.

Владика Јоаникије служио Литургију у манастиру Ћелија пиперска

Након Свете службе приређена је славска трпеза хришћанске љубави.