Светосавско сабрање у Пошћењу код Шавника

Овогодишње Светосавске свечаности у Епархији будимљанско-никшићкој и, уопште, у Црној Гори, почеће на Богојављење, у недјељу 19. јануара 2020. године Црквено-народним сабором у шавничком селу Пошћење.

Сабор братства Косовчића и Светосавска академија, благослов Божји и Светог оца нашег Саве, добиће на светој Литургији, коју ће, у храму Успенија Пресвете Богородице, служити свештенство и монаштво Епархије будимљанско-никшићке и Митрополије црногорско-приморске.

Светосавско сабрање, које, традиционално, организују братство Косовчића и Српска православна општина Шавник, наставиће се у 11,30 часова у Дому на Пошћењу. Празничну бесједу ће одржати проф. др Милош Ковачевић. Пригодним словом обратиће се и проф. Светозар Ћираковић, књижевник Јанко Јелић, а у програму, који ће водити Марија Лалатовић, учествују: пјесници,  народни гуслари, здравичари...

Светосавско сабрање у Пошћењу код Шавника