Богојављенски празници у Страшевини

Крстовдан, Богојављење и Јовандан су молитвено прослављени у Парохији Страшевинској и старотребјешко-кличевскиј. Сва три дана је служена Божанствена Литургија у цркви Зачећа Св. Јована Крститеља у Страшевини.

Богојављенски празници у Страшевини

На празник Крстовдана и Богојављења освештана је вода, по успомени на догађај Крштења Христовог у ријеци Јордан.

На празник Сабора Св. Јована, у наставку Богослужења освештавани су Славски приноси Свечара. Светим Саборовањима предстојао је старешина храма у Страшевини и парох Страшевински и старотребјешко-кличевски, протопоп крстоносац хаџи Велимир Јововић. На свим Службама Божјим окупио се велики број вјерника, а Свештенослужитељ је поучао народ Истини и Правди Господњој.

У четвртак 23. јануара у 17 сати, у цркви Зачећа Св. Јована у Страшевини вршиће се Молебан Мајци Божијој за спас и мир рода православног. У наставку ће народ у Литијском ходу ићи до саборне цркве у Никшићу, гдје ће се укључити у Велику Саборну Литију за одбрану Светосавских Светиња.