У одбрану своје Цркве и светиња

Молебан Пресветој Богородици, који се поводом изгласавања противуставног и дискриминаторног Закона о слободи вјероисповјести, служи у храмовима широм Црне Горе, служен је, у четвртак 2. јануара 2020. и у цркви Свете Петке у Мурину.

У одбрану своје Цркве и светиња

Служили су јереј Бојан Радуновић, парох горњеполимско-гусињски и јеромонах Георгије (Рајаковић), игуман манастира Брезојевица. Молебани се, иначе, служе наизмјенично у манастиру Брезојевица и у Мурину.

Молитвеним сабрањима и Крсним ходом, упркос веома хладном времену, вјерни народ овог краја, свакодневно, изражава своје неслагање са Законом о слободи вјерисповјести, који је уперен против епархија Српске православне Цркве у Црној Гори, али и своју одлучност у одбрани свете вјере православне, светих храмова и гробова прадједовских.

Окупљања незадовољног народа, које предводе свештенослужитељи, осим једног  мањег инцидента, протичу мирно, достојанствено, уз пјевање духовних пјесама и молитве Господу, Пресветој Богородици и Светим новомученицима Величким и Горњеполимским, који су, не тако давно, пострадали за име Божје, а изњедрио их је овај крај.