Гостовање архимандрита Бенедикта у Никшићу и разговор на тему "Искушење и искуство у посту“

У организацији Арт клуба "Прво писмо", које дјелује при Духовном центру „Преподобног Исаије од Оногошта“ у Никшићу, у петак 15. децембра 2023. године, одржано је духовно вече под називом "Искушење и искуство у посту“, на којем је о овој теми говорио архимандрит Бенедикт (Јовановић), игуман манастира Михољска Превлака.

Гостовање архимандрита Бенедикта у Никшићу

У уводној ријечи, Сава Радуловић, руководилац Арт клуба „Прво писмо“, подсјетила је да је Духовни центар у Никшићу некада био право духовно жариште, једно од ријетких мјеста у Црној Гори, гдје су се организовале неке од најважнијих и најзанимљивијих трибина на ондашњој јавној сцени Црне Горе. Стицајем околности он, последњих година, опстаје у прилично скромним условима као књижара. Радује је, навела је књижевница Радуловић, што је добила прилику да настави причу коју собом носи Духовни центар, а један од сегмената је организовање духовних вечери и слична окупљања, која су веома потребна.

"У овом тренутку, када се више него икада осјећа потреба за унутрашњим преображајем човјека, након свих оних искушења која смо побиједили тихим молитвеним ходом и сачували своје светиње, поставља се питање колико је у ствари тешко сачувати себе у савременом свијету и изборити се са свим тим искушењима која надолазе."- рекла је у најави Радуловићева.

Архимандрит Бенедикт је у првом дијелу вечери говорио о посту, његовој суштини и плодовима поста, као и о искушењима у савременом свијету. Након његових ријечи поуке, публика је била надахнута, па су оцу Бенедикту поставили питања и износили коментаре на неколико актуелних тема.

Гостовање архимандрита Бенедикта је изазвало велику пажњу публике која је до последњег мјеста испунила простор Духовног центра „Светог Исаије од Оногошта“.