Молитвено прослављен Свети апостол и јеванђелист Матеј у храму на Вилусима

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је, на празник Светог апостола и јеванђелисте Матеја, у понедјељак, 29. новембра 2021. Свету Архијерејску Литургију у цркви посвећеној Светом Матеју, у Вилусима код Никшића.

Молитвено прослављен Свети апостол и јеванђелист Матеј у храму на Вилусима

Саслуживало је свештенство и монаштво Епархија будимљанско-никшићке и захумско-херцеговачке: архимандрит Арсеније (Самарџић), игуман манастира Косијерево, протојереј-ставрофор Петар Крговић, надлежни парох, протојереј Мирослав Ратковић, јереј Раденко Копривица, јерођакони Андреј и Јаков и ђакон Крсто Авдаловић, са којима и гостујући свештеник протојереј Милан Кадијевић из Епархије далматинске.

У литургијском сабрању и молитвеном прослављању Светог Матеја, који је храмовна слава цркве на Матејевој главици у Вилусима, учествовао је вјерни народ овог краја.

Празник Светог апостола и јеванђелисте Матеја и храмовну славу сабранима је, ријечју архипастирске бесједе, честитао Преосвећени владика Методије.

Он је, овом приликом, архипастирском граматом одликовао Момчила Булајића, некадашњег предсједника Црквеног одбора.
Освештан је и преломљен славски колач и славско жито.

Заједничарење у славу Божју, а у част Светог Матеја, настављено је уз трпезу братске љубави, која је уприличена у Црквено-народном дому.