Васкршње свечаности у Епархији будимљанско-никшићкој

Поводом Празника над празницима – Васкрсења Господа Исуса Христа, Епархија будимљанско-никшићка и Црквена општина беранска организовале су, у сарадњи са ЈУ Полимски музеј Беране, на Васкрсни понедјељак, 25. априла 2022. године, изложбу радова полазника школе вјеронауке и програм на тему највећег и најрадоснијег хришћанског празника.

Васкршње свечаности у Епархији будимљанско-никшићкој

Изложбу је пригодним словом отворио Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије.

У програму су са рецитацијама и пјесмама учествовали полазници школе вјеронауке, коју води свештеник Стефан Миловановић и дјечји хор „Младенци“, под диригентском палицом професорице музике Анђеле Јовићевић Брајовић.

Преосвећеног Епископа будимљанско-никшићког Г. Методија, свештенство, монаштво, бројну публику, међу којима је било мноштво дјеце, поздравио је свештеник Стефан Миловановић, парох берански. Захвалио је присутнима, као и свим људима добре воље, православним хришћанима, свима који воде рачуна како о својој, а тако и о туђој дјеци, ма гдје на свијету били.

Захвалност је упутио и директоркама Музеја и Центра за културу, у чијим просторијама се одвијају часови вјеронауке.
Ово добротворно вече било је лијепа прилика за прикупљање средстава којима ће се помоћи изградња куће браће Кораћ.