Епископ Методије на Васкрсни уторак служио Литургију у Голији

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је, на Свијетли уторак 26. априла 2022. године, Свету Архијерејску Литургију, у манастиру Светог Саве, у Голији.

Епископ Методије на Васкрсни уторак служио Литургију у Голији

Владици су саслуживали: архимандрит Исаија (Крговић), јереј Лука Цицмил и јерођакон Јаков (Нинковић).

Вјерни народ, сабран у празничном богослужењу, причестио се Светим тајнама Тијела и Крви Христове.

Заједничарење у славу Васкрслог Господа Исуса Христа, настављено је, потом, уз трпезу братске љубави, са које је окупљеном народу највећи и најрадоснији празник архипастирским словом честитао Епископ будимљанско-никшићки Методије.

Рекао је да је смрт прије Христовог васкрсења све гутала, сви умрли су били изгубљени, свако добро дјело и љубав је имало крај.
„Васкрсењем Христовим, којим је обећао да ћемо и ми сви васкрснути у онај последњи дан, гдје нас чека она будућност коју је Бог својој творевини припремио, Њему нека је слава Који нас је данас у то име сабрао и обрадовао и осмислио овај земаљски живот пролазни, привремени и пропадљиви. Хвала мати која нас је дивно примила и угостила и вама који сте овако лијепо дошли да се саберемо на овако дивном и свијетлом дану“, рекао је Владика Методије.